Yaşam

Hami Çağdaş hayatını kaybetti

Hürriyet Show dergisinin 35 yıldır genel yayın yönetmenliğini yapan gazeteci ve sanat eleştirmeni Hami Çağdaş, 70 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Uzun süredir sağlık sorunları nedeniyle tedavi gören Hami Çağdaş’ın çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Çağdaş, 10 Mart Cuma günü Emirgan Hamid-evvel Camii’nde yapılacak törenin ardından Emirgan Mezarlığı’na defnedilecek.

DSÖ?

Hami Çağdaş 1953 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Emirgan’da, lise öğrenimini Sarıyer Lisesi’nde tamamladı. 1979 yılında mezun olduğu İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde bir yıllık yüksek lisans programına devam etti.

Bir süre serbest muhasebeci olarak çalıştı ve 1983 yılında Hürriyet Gösteri Sanatları ve Edebiyatı dergisinde çalışmaya başladı. 1988 yılından itibaren derginin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktadır. Tiyatro edebiyatı ve plastik sanatlar alanında yazılar yazdı.

1980’li yıllarda İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde seçici kurul üyesi olarak yer aldı. 1985-2000 yılları arasında Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri’nde seçici kurul üyeliği yaptı. 1994 yılından bu yana Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri ve Terakki Vakfı Gençlik Tiyatroları Festivali’nde seçici kurul üyeliği yapmaktadır. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu