Teknoloji

Tesla Türkiye’ye gelecek tarihi açıkladı

ensonhaber.com

Geçtiğimiz aylarda resmi internet sitesinde büyük şarj istasyonlarının yerlerini gösteren listeye Türkiye’den bazı şehirleri ekleyen Tesla, elektrikli araçlarını önümüzdeki aylarda ülkemize getirmeye hazırlanıyor.

Elektrikli araç devi, Türkiye’de yeni model araçlarını satışa çıkarmadan önce iş ilanları vermiş ve çeşitli pozisyonlar için işe alımlar yapmıştı.

Tesla, 4 Nisan’da satışa çıkacak

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye’ye geliyor. Resmi Instagram hesabından açıklama yapan şirket, “4/4” paylaşımıyla ülkemizde 4 Nisan’da satışa başlayacağını duyurdu.

Tesla’nın vurguladığı 4 Nisan tarihi ile birlikte araçların ön satışlarının başlamasının kesinleştiği düşünülüyor.

Öte yandan 4/4 vurgusu, Tesla’nın ürün gamındaki dört aracın da ülkemize geleceği anlamına gelebilir.

Supercharger şarj istasyonlarıyla ülkemizde resmi olarak faaliyete geçen Tesla, yakında elektrikli otomobilleriyle ülkemizdeki yerini alacak.

Şirketin ilk etapta Model 3 ve Model Y ve daha küçük otomobilleri Türkiye pazarına sokması bekleniyor.

Tesla Türkiye’de lisans aldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), aralarında Tesla’nın da bulunduğu 119 şirkete elektrikli araç şarj istasyonu kurma lisansı verdi.

EPDK kurallarına göre Tesla’nın ülkemizde kuracağı şarj istasyonları tek bir markaya bağlı olmayacak. Diğer elektrikli araçlar da Tesla’nın şarj istasyonlarından yararlanabilecek.

kemalpasaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu